Home » ... » Pomoc » Karty

FAQ: Karty Płatnicze

 1. Co to jest kod cvv2/cvc2 i gdzie on się znajduje?

  Kod cvv2/cvc2 to rodzaj zabezpieczenia transakcji internetowych. Kod ten jest wymagany przy transakcjach bez fizycznego użycia karty np. przez internet. Kod cvv2/cvc2 znajduje się na odwrocie karty. Są to trzy ostatnie cyfry wydrukowane przy numerze karty na pasku do podpisu.

 2. Kiedy jest obciążana moja karta?

  Co do zasady, karta obciążana jest w momencie wysyłania towaru, jakkolwiek w niektórych przypadkach obciążenie może następować w momencie złożenia zamówienia.

 3. Czy sklep internetowy ma dostęp do danych mojej karty?

  Nie. Sklep nie ma dostępu do numerów i innych danych kart płatniczych. Dane kart płatniczych poprzez zabezpieczony formularz, trafiają bezpośrednio na bezpieczny serwer eCard S.A.

 4. Czy Klienci zagraniczni mogą dokonywać płatności za pośrednictwem systemu eCard?

  Tak. System autoryzacyjny oferowany przez eCard S.A. umożliwia przyjmowanie płatności z całego świata, jednak wszelkie rozliczenia prowadzone są w złotówkach. Przykładowo, Klient z Niemiec, czy ze Słowacji obciążony zostanie równowartością 100 zł. w lokalnej walucie, zgodnie z przelicznikiem kursu międzynarodowych organizacji płatniczych z dnia rozliczenia transakcji.

 5. Co to jest Autoryzacja karty kredytowej?

  Autoryzacja karty kredytowej to proces sprawdzania czy na rachunku posiadacza karty znajdują się wystarczające środki na dokonanie transakcji. Pozytywna autoryzacja blokuje środki na poczet płatności i redukuje dostępne saldo posiadacza karty.

 6. Co to jest Chargeback?

  Chargeback to zwrot pieniędzy z konta sklepu na konto posiadacza karty. Chargeback dokonywany jest na wniosek posiadacza karty, gdy złoży on stosowną reklamację w banku.

 7. Co to jest 3D Secure?

  3D Secure to nowa technologia podnosząca poziom bezpieczeństwa przy transakcjach internetowych przez jednoznaczną identyfikację posiadacza karty za pomocą specjalnego hasła. » wiecej o 3D Secure

 8. Jakimi kartami płatniczymi można płacić w internecie?

  W internecie można płacić wszystkimi kartami wypukłymi oraz niektórymi kartami płaskimi (w zależności od  decyzji wydawcy karty - jedną z kart płaskich jaką można zapłacić w internecie jest karta Inteligo Visa Electron).

 9. Czy karty płaskie jak np. Visa Electron lub Maestro mogą być używane w internecie?

  Tak, jednakże zależy to od decyzji banku, który wydał kartę. Niestety, banki rzadko decydują się na dopuszczenie kart płaskich do płatności internetowych. W Polsce z  zakupów internetowych przy wykorzystaniu karty płaskiej mogą cieszyć się np. posiadacze karty Inteligo Visa Electron. O możliwość płacenia w internecie kartą płaską pytaj w swoim banku.

 10. Czy można płacić kartą American Express w internecie?

  Tak. Na mocy umowy zawartej pomiędzy eCard S.A. i American Express Poland S.A. została uruchomiona usługa umożliwiająca akceptację kart American Express w internecie.