Home » ... » Oferta eCard » Wydrukuj i zapłać

Wydrukuj i zapłać


Nowoczesna usługa eCard uruchomiona w październiku 2007 r. Do uregulowania należności za dokonane za pośrednictwem komputera zakupy nie potrzeba posługiwać się kartą płatniczą. Nie trzeba nawet posiadać konta bankowego.

Do tej pory handel elektroniczny napotykał na poważne ograniczenia związane z formą płatności. Wiele osób nie mogło lub nie chciało skorzystać z możliwości oferowanych przez karty płatnicze lub z bezpośrednich przelewów internetowych. Zapłata za pobraniem nie dość, że podnosiła koszty, to w wielu przypadkach, ze względu na specyfikę produktu lub usługi, nie była możliwa. Wszystko to zniechęcało do elektronicznych zakupów – zwłaszcza osoby starsze lub posiadające ograniczony dostęp do Internetu.

Jak działa nowy sposób płatności?

Propozycja eCard umożliwia regulowanie należności za e-zakupy najbardziej dostępnymi metodami – gotówką lub przelewem z dowolnego banku – w jednym z około 20 tys. punktów. Należą do nich placówki Poczty Polskiej oraz oddziały wszystkich polskich banków.

Jak dokonać takiej transakcji? Wystarczy, że Klient sklepu internetowego wybierze formę płatności „Wydrukuj i zapłać” i wydrukuje wygenerowany przez system formularz z numerem konta, na które trafi należność. Następnie w pocztowym lub bankowym okienku należy wpłacić odpowiednią sumę i zaczekać kilka dni na dostawę zamówionych produktów.
Korzyści mogą spodziewać się również sklepy internetowe. To nie tylko wzrost obrotów, ale także bezpieczeństwa transakcji – pieniądze wpływają na konto przed wysłaniem towaru. Maleją natomiast koszty prowadzenia biznesu – wystarczy jedno konto bankowe aby obsłużyć wszystkich Klientów.

Znaczny wzrost wartości zakupów internetowych to najważniejszy efekt, jaki może przynieść wprowadzenie przez eCard usługi „Wydrukuj i zapłać”. Otwiera ona drogę do działających w sieci sklepów milionom nowych klientów, którzy do tej pory pozbawieni byli możliwości dokonywania e-zakupów.