menu
Oferta dla sektora publicznego

Z Programu Polska Bezgotówkowa mogą skorzystać:

  • wszystkie urzędy organów państwowych,
  • pozostałe instytucje wchodzące w skład administracji rządowej,
  • urzędy organów samorządowych na różnych stopniach – Policja, Urzędy Skarbowe, Sądy, jednostki administracyjne Służby Zdrowia.

Warunki przystąpienia dla sektora publicznego:

  • Przez ostatnie 12 miesięcy – poprzedzające podpisanie umowy – instytucja nie korzystała z możliwości przyjmowania transakcji kartą płatniczą.
  • Wymogiem jest również podpisanie umowy z Agentem Rozliczeniowym, na okres do 31 sierpnia 2021 roku.
  • Podpisanie oświadczenia wymaganego przez Fundację Polska Bezgotówkowa.

 

Pytania do sektora publicznego
Czym jest Program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa, stanowi inicjatywę, która łączy siły agentów rozliczeniowych, wydawców kart, organizacji płatniczych, Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Czy udział w Programie Polska Bezgotówkowa jest bezpieczny?

Udział w programie jest całkowicie bezpieczny. Podawane dane służą jedynie zweryfikowaniu, gdzie zostaje przekazany terminal i na korzyść jakiej instytucji będzie pracował. Dzięki dołączeniu do programu można wręcz zwiększyć bezpieczeństwo wszelkich niezbędnych transakcji.

Jakie są warunki przystąpienia do programu?

Akceptant, czyli instytucja przystępująca do programu przez okres ostatnich 12 miesięcy przed podpisaniem umowy nie mogła korzystać z możliwości płatności za pomocą karty płatniczej. Konieczne jest również zawarcie umowy z Agentem Rozliczeniowym na okres do 31 sierpnia 2021 roku, oraz podpisanie wymaganego przez fundację oświadczenia.

Co daje program Polska Bezgotówkowa?

Zmniejszeniu ulegają koszty obsługi gotówki, księgowość staje się łatwiejsza dzięki stałemu dostępowi do raportów, petenci i inne osoby do tego zobligowane zyskują łatwość uiszczania należnych opłat, przez okres trwania umowy do 31 sierpnia 2021 roku urządzenia objęte są darmową obsługą serwisową, Akceptant jest również zwolniony z kosztów transakcyjnych oraz opłat związanych z dzierżawą terminala w tym czasie.

Czy konieczne jest informowanie o udziale w Programie?

Informowanie klientów, petentów jest jednym z warunków uczestnictwa w Programie Polska Bezgotówkowa. Wraz z terminalem dostarczany jest zestaw naklejek z pomocą którego należy oznaczyć punkt, w którym możliwa będzie płatność z zastosowaniem karty.

Czy konieczne jest zawarcie umowy?

Tak. Podpisywana jest umowa z Agentem Rozliczeniowym, na okres do 31 sierpnia 2021 roku. Określa ona warunki uczestnictwa w Programie.

Kontakt - wypełnij formularz lub zadzwoń 22 493 44 44